" EMZİRME DANIŞMANLIĞI "

Bebeklerin beslenmesinin en sağlıklı ve en verimli yolu emzirmekten geçer. Doğum sonrasındaki ilk aylarda annelerin gündeminde ve rutininde yer alan "EMZİRME", tamamen doğal ve içgüdüsel bir eylemdir.

Ancak günümüz şartlarında bu doğal eylemin çoğunlukla profesyonel yardım ile desteklenmesi gerekebilmektedir. enazından Anne ve bebek arasındaki bağ oluşana kadar, emzirme sürecinde bazı zorluklar ile karşılaşılması tamamen normaldir.

Bebeğini yeterince doyurup doyurmadığından emin olamayan, doğru şekilde emzirdiği konusunda şüpheleri olanlar ve ne zaman mamaya ihtiyaç duyulacağını merak edenler, bebeklerinin geleceği için hayati kararlar almak zorunda kalabilirler.

Bu tür durumlarda bu sorulara doğru cevaplar bulunabilmesi için profesyonel destek almak son derece doğru bir karar olacaktır. Daha özgüvenli bir ebeveyn olunmasına katkı yapacak bu destek aynı zamanda bebeğinizin daha huzurlu bir şekilde gelişebilmesini de sağlayacaktır.

Emzirme Danışmanlığı Ne zaman Gereklidir:
Emzirme danışmanları, emzirme döneminde desteğe ihtiyaç duyan ve bu süreci daha kolay bir hale getirmek isteyen annelere destek olabilmek için özel eğitim almış olan kişilerdir.

Aşağıdaki sorunları yaşayan kişiler; "Emzirme Danışmanı" desteği almayı deneyebilirler.
* - Emzirme zorluğu çekenler, ağrılı emzirme sorunu veya Meme ucu yaraları olanlar
* - Bebeğin emmeyi reddetmesi
* - Memede aşırı dolgunluk ve rahatsızlık hissi - Sütün az veya normalinden daha fazla gelmesi
* - Sütü sağmaya ve saklamaya ihtiyaç duyulması
* - Birden fazla bebeğin emzirilmesi

Emzirme Danışmanları Neler Yapar?
* - Emzirme pozisyonları ve sağma yöntemlerini sizlere göstererek, size uygun olabilecek şekilde pratik yapmanıza destek verir.
* - Emzirmeye bağlı olarak ortaya çıkabilecek meme ucu yaraları ve sırt ağrıları gibi sorunlar için de sizlere destek sağlar.
* - Emzirme döneminde, beslenme düzeninizi gözden geçirerek anne ve bebeğin sağlığı için özel beslenme tüyoları verir.
* - Doğum öncesi emzirme ve bebek bakımı eğitimleri aldıysanız, bu eğitimlerde öğrendiğiniz bilgileri deneyimleyebilmeniz için de emzirme danışmanları size yol gösterir.
* - Farklı süreçleri başarılı bir şekilde yönetebilen emzirme danışmanları, bu süreçlerde eşlerin de dahil olmasını sağlar. Eşlerin dahil olduğu emzirme pratikleri annelerin hayatını kolaylaştırırken aynı zamanda anne-baba ve bebek ilişkilerini de güçlendirir.

Gibi temel başlıklar altında, sorunlarınız ile ilgili "Doğum Sonrası Danışmanlığı" Bakım ve eğitimi hizmeti sunmaktayız.

Kayıtları başlayan Gebelik Okulumuz ile ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak isteyenler,iletişim kanallarımız aracılığı ile bizim ile iletişime geçebilirler..

Ana Sayfaya Dön
GebeOkulu
Hamilelik veNefes Egzersizleri
EmzirmeEğitimi
Bebek BakımıEğitimi

İletişim Bilgilerimiz

Geçici olarak kullandığımız İletişim bilgilerimiz ve adresimiz aşağıdadır.

Mehmet Akif Mah. Zirve Sokak Kılıç Apt. No: 11 Kat: 3 D. No: 9 Çekmeköy / İstanbul

info@dogumdestegi.com

+90 542 560 0945

Bülten

Bizi takip et

© www.dogumdestegi.com Tüm Hakları Saklıdır.

Designed by HTML Codex