Doğum Koçluğu Nedir ?

Modern çağımızda, "HAMİLELİK" ve " DOĞUM" deneyimi oldukça farklılaşmıştır.
Özellikle bu dönemde; Doğru bilgiye, yeterli birikime ve desteğe duyulan ihtiyaç, her zamankinden çok daha fazladır.

Geleneksel aile yaşantısı içinde, Anneler, Ana Anne ve Baba Anneler veya daha önce doğum deneyimi geçirmiş büyüklerin yardımı ile, bu yanlızlık bir nebze de olsa giderilebilmekteydi.

Şehir yaşantısının dayatmış olduğu bireyselleşme dolayısı ile oluşan "Çekirdek Aile" sahibi yeni nesil Anne ve Baba adayları bu alanda büyük bir yanlızlık ve sıkıntı ile baş başa kalmaktadır.

Hamilelik; kadınların hayatında yaşadıkları en önemli gelişimsel değişimdir.

Bu dönemde, kadın bedeninde hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok önemli değişimler olur.

Bütün bu değişimler yaşanmakta iken, hamile kadının etrafında bulunan kişiler çoğunlukla bu bedensel ve psikolojik değişimin tam anlamıyla farkında olamamakta ve bilgisizlikten de kaynaklı yeterli desteği gösterememektedirler.

Hamilelik döneminde bebeğin büyümesi için anne bedeninde oluşan değişimlerle birlikte çeşitli fiziksel rahatsızlıklar ve psikolojik problemler de ortaya çıkmaktadır.

İşte tam bu aşamada,
Bebek bekleyen ebeveynlerin bu alandaki eksikliğini gidermek veya tamamlamak, Hamilelikte oluşabilecek sorunlara, bilgi ve tecrübeye dayalı çözümler bulmak, sağlıklı ve konforlu bir hamilelik süreci yaşatabilmek için "DOĞUM KOÇLUĞU" Kavramı ve Mesleği ortaya çıkmıştır.

"DOĞUM KOÇU" Ebeveyleri hamilelik döneminin en başından itibaren, Düzenlemiş olduğu, hem kuramsal hem pratik eğitimlerle doğuma hazırladığı gibi, Aileyi Doğum Sonrası Emzirme Danışmanlığı ve Bebek Bakımı konularında da eğitimli, bilgi sahibi Ebeveynliğe hazırlar.

"FİRDEVS EBE HAMİLE EĞİTİM MERKEZİ" Kurumsal olarak aşağıda sıralanmış olan hizmetleri siz değerli hastalarımıza, Donanımlı ve Alanında Uzman Ekibimiz ile hizmet etmeyi amaçlamaktayız.

Yapılan bilimsel araştırmalar göstermektedir ki; "DOĞUM KOÇU" eşliğinde gerçekleştirilen doğumlarda, Anne adayları daha az müdahale ile, daha sorunsuz bir hamilelik süreci geçirdiği ortaya çıkmıştır.

"DOĞUM KOÇU" Eşliğinde Doğum yapan Anne Adayları, gerçekleştirdikleri doğum sonrasında, daha konforlu bir Hamilelik süreciile birlikte, daha keyifli bir lohusalık dönemi de yaşanmaktadırlar.

Ana Sayfaya DönGebeOkulu
Hamilelik veNefes Egzersizleri
EmzirmeEğitimi
Bebek BakımıEğitimi

İletişim Bilgilerimiz

Geçici olarak kullandığımız İletişim bilgilerimiz ve adresimiz aşağıdadır.

Mehmet Akif Mah. Zirve Sokak Kılıç Apt. No: 11 Kat: 3 D. No: 9 Çekmeköy / İstanbul

info@dogumdestegi.com

+90 542 560 0945

Bülten

Bizi takip et

© www.dogumdestegi.com Tüm Hakları Saklıdır.

Designed by HTML Codex