" BEBEK BAKIMI VE EĞİTİMİ DANIŞMANLIĞI "

Evde Yeni Doğan Bebek Eğitiminin Amacı Nedir:
Ebeveynlerin doğum sonrasında bebeğin temel ve rutin bakım gereksinimlerinin yerine getirebilme becerileri ve yeterliliğinin sağlanmasıdır.

Bebeğin bakım gereksinimlerinin ebeveynler tarafından bilinçli ve doğru bir şekilde karşılanması halinde hem bebeğin hem de ebeveynlerin bu süreçte kendilerini psikolojik olarak daha rahat ve mutlu hissetmeleri sağlanmış olur.

Bu uygulamamızda normal gebelik okulu eğitimlerimiz sırasında teorik olarak işlenen ders dışında; talep edilmesi halinde, gerek merkezimizde ve gerekse bebeğin yaşam alanında, minimum 2 saat veya isteğe göre daha fazla sürebilen bu eğitimimizde hem annenin hem de bebek bakımında ihtiyaç duyulabilecek konularda uygulamalı sunumlar içermektedir.

Bebek Bakımı ve Eğitiminde Yer Alan Konular Nelerdir:
*- Emzirme: Genel olarak Annelerin doğum sonrası en çok zorlandığı konu bebeğin beslenmesi ve emzirmedir. Konu ile ilgili anneye uygulamalı olarak eğitim sunulup, doğru emzirme teknikleri, anne sütünün önemi, süt saklama koşulları, bebeğin doyup doymadığının kontrolü ve anne sütünü arttırıcı yöntemler ele alınır.
*- Giydirme: Yenidoğan bebeğin giydirilmesi, kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgilendirme yapılır.
*- Bebek banyosu: Uzman ekibimiz ile birlikte uygulamalı bebek banyosu ve eğitimi verilip, banyo sırasında kullanılması gereken malzemeler ve dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılır, banyo sonrası nem dengesinin nasıl korunacağı, banyo sıklığının ne olması gerektiği konusunda gerekli bilgilendirmeler yapılır.
*- Bebek bakımı: Cilt bakımı ve nemlendirilmesi, ağız temizliği, göz, burun ve kulak temizliği, tırnak kesimi, göbek bakımı, alt bakımı ve bu bakımları yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar anlatılır.
*- Bebek gelişimi ve takibi: Bebek tartısı ve boy ölçer ile bebeğinizin boyu, kilosu ve baş çevresi kontrolünün sağlanması ve gelişim takibi hakkında eğitimler verilir. Aşı takvimi konusunda gerekli eğitim ve bilgilendirmeler yapılır.
*- Bebeklerde Pişik Kontrolü: Pişik kontrolünün nasıl yapılacağı, oluşumunun nasıl engellenebileceği ve tedavisi konusunda neler yapılacağı eğitimi verilir.
*- Bebek Masajı ve Önemi:: Bebek masajının bebek üzerindeki etkileri anlatılıp, ne tür teknikler kullanılarak bebeğe masaj yapılacağı öğretilir.
*- Bebek gazının çıkarılması ve önemi: Yeni doğan bebeğin gazının çıkarılmasının önemi ve gaz çıkarma yöntemleri uygulamalı olarak anlatılır, anne beslenmesinin gaz oluşumu ile ilgisi konusunda gerekli bilgilendirme yapılır.
*- Ev Ortamı Bebek gelişiminde uygun oda ısısının, nem oranının, oda havalandırması ve oda da bulundurulması gerekenler malzemeler konusunda gerekli bilgiler verilir.
*- İlk Yardım: Oluşabilecek acil durumlarda neler yapılması gerektiği ve nasıl müdahale edileceği, hayat öneme sahip uygulamalar ve basit ilk yardım teknikleri öğretilir,

Yukarıda temel başlıklar altında,sunulan konular ile ilgili "Bebek Bakımı ve eğitimi " hizmeti sunmaktayız.
Kayıtları başlayan Gebelik Okulumuz ile ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak isteyenler,iletişim kanallarımız aracılığı ile bizim ile iletişime geçebilirler..

Ana Sayfaya Dön
GebeOkulu
Hamilelik veNefes Egzersizleri
EmzirmeEğitimi
Bebek BakımıEğitimi

İletişim Bilgilerimiz

Geçici olarak kullandığımız İletişim bilgilerimiz ve adresimiz aşağıdadır.

Mehmet Akif Mah. Zirve Sokak Kılıç Apt. No: 11 Kat: 3 D. No: 9 Çekmeköy / İstanbul

info@dogumdestegi.com

+90 542 560 0945

Bülten

Bizi takip et

© www.dogumdestegi.com Tüm Hakları Saklıdır.

Designed by HTML Codex